Köln 75

De jonge Vera Brandes heeft een passie voor jazz en ambieert een carrière in de muziekindustrie. Om die droom te verwezenlijken besluit ze in 1975 een concert te organiseren met de legendarische pianist Keith Jarrett in het Operahuis van Keulen. Hoewel het een onmogelijke opdracht lijkt, blijft Vera doorzetten in de hoop dat ze het grootste soloconcert in de jazzgeschiedenis kan organiseren.

The young Vera Brandes has a passion for jazz and a dream: to have a career in the music industry. In 1975 she decides to follow her dream and tries to organise a concert with legendary pianist Keith Jarrett in Cologne’s Operahouse. Although this seems like an impossible feat, Vera keeps pushing on in an attempt to reach an ambitious goal: organising the biggest solo concert in the history of jazz.

Commentaar

Het legendarische optreden van Keith Jarrett in Keulen in 1975 is vandaag nog niet vergeten. Het album van het concert, Köln Concert, is nog steeds een van de meest verkochte piano albums allertijden. Dat Jarrett zo’n prestatie kon neerzetten die volledig geïmproviseerd was op een kapotte piano, bewijst dat hij terecht een van de grootste namen in de jazzwereld is. Toch wil Ido Fulk (The Ticket) met Köln 75 niet het verhaal van Jarrett vertellen, maar dat van het meesterbrein achter de hele operatie: de toen achttienjarige Vera Brandes. Fulk neemt je mee in een wervelwind van genres en stijlen, die zich net als in jazz oneindig met elkaar vermengen.

Pers

''Het onwaarschijnlijke verhaal van een legendarisch concert.'' - Lieven Van Gils, filmjournalist bij VRT NWS

''Een frisse ode'' - De Morgen 

''Een mooie crowdpleaser die als een pick-up naald in precies de juiste warme groef valt. Köln 75 komt héél dicht bij de weergaloze toverkunst van Keith Jarrett.'' ★★★½ - Humo 

''John Magaro zet een geloofwaardige versie van Keith Jarrett neer.'' - De Standaard

''Een energieke retrovibe met een aanstekelijke liefde voor muziek. Een warme ode aan koppige tienerdromen.'' - Knack Focus

In samenwerking met:

Type of film
Fiction
Age
6
Year
2025
Duration
01:56
Country
Germany
Director
Ido Fulk
Cast
Mala Emde, Susanne Wolff, John Magaro, e.a.
Dialogues
Different
Duits
Subtitles
Dutch
French
Location
Click on the time to buy tickets
There are no shows for this location this week.
Vesalius
STUK
Auditorium
Depot
De Nieuwe Zaal