Kokuho

Nagasaki, 1964. Na de dood van zijn vader, de leider van een beruchte yakuza-bende, wordt de 14-jarige Kikuo toevertrouwd aan een beroemde kabuki-acteur. Deze gevierde ster van het traditionele theater zal niet alleen Kikuo opleiden in de unieke kunstvorm, maar ook zijn eigen zoon Shunshuke. Jarenlang evolueren de jonge mannen zij aan zij, van de toneelschool tot de mooiste theaters, tussen schandalen en roem, broederschap en verraad... Een van hen zal uitgroeien tot de grootste Japanse meester in de kunst van het kabuki.

Nagasaki, 1964. After the death of his father, the leader of a notorious yakuza gang, 14-year-old Kikuo is entrusted to a famous kabuki actor. This celebrated star of traditional theater will not only train Kikuo in this unique art form, but also his own son, Shunshuke. For years, the young men grow up side by side, from drama school to the finest theaters, amid scandals and fame, brotherhood and betrayal... One of them will go on to become Japan’s greatest master of the art of kabuki.

Commentaar

Dit grootse, Oscargenomineerde epos dat zich afspeelt over een periode van 50 jaar tegen de achtergrond van het snel moderniserende naoorlogse Japan brak in zijn thuisland alle box-office-records en zorgde zelfs voor een vernieuwde interesse voor de klassieke theatervorm van kabuki. Een visueel meesterwerk dat de grandeur van klassiek melodrama koppelt aan adembenemende ensceneringen van het kabuki-theater en gestaag de prijs onderzoekt die kunstenaars betalen voor hun vakmanschap. Een epische film die je absoluut op het grote scherm moet zien.

Pers

'‘Kokuho’, de best bezochte liveactionfilm in Japan ooit, is een prachtig vormgegeven epos over de giftige theaterwereld.'' ★★★★ - De Volkskrant

Lees ook

La vita va cosi

All screenings with English subtitles in August

Not fluent in Dutch or French? Each month we screen our favourite non-English films…

Read more
Type of film
Fiction
Year
2026
Duration
02:55
Director
Sang-il Lee
Cast
Ryo Yoshizawa, Ryusei Yokohama, Ken Watanabe, Mitsuki Takahata, e.a.
Dialogues
Kyrgyz
Subtitles
Dutch
French
Location
Click on the time to buy tickets
There are no shows for this location this week.
Vesalius
STUK
Auditorium
Depot
De Nieuwe Zaal

Read also

La vita va cosi

All screenings with English subtitles in August

Not fluent in Dutch or French? Each month we screen our favourite non-English films…

Read more

Play It Again Sam

Is het er de voorbije maanden niet van gekomen om die ene topfilm te komen kijken? Of was je favoriete film telkens maar weer uitverkocht? Geen zorgen: we geven je een herkansing. In de Play it Again Sam-reeks herhalen we de hoogtepunten van de voorbije maanden: de films die je echt gezien moet hebben op het grote scherm