Erupcja

Een romantische vakantie loopt mis wanneer een vulkaanuitbarsting Bethany en haar vriend Rob vastzet in Warschau. Bethany, die twijfelt over haar relatie, ziet de uitbarsting als een teken om haar verleden achter zich te laten en zoekt haar jeugdvriendin Nel weer op. Samen dwalen ze door het bruisende nachtleven van Warschau en raken ze verstrikt in een emotioneel web dat haar zelfbeeld op de proef stelt.

Specifiek voor Cinema ZED Leuven

De vertoning op 16 november is Engels ondertiteld. / The screening on November 16th will be subtitled in English.

A romantic vacation goes awry when a volcanic eruption strands Bethany and her boyfriend Rob in Warsaw. Bethany, who is having doubts about her relationship, sees the eruption as a sign to leave her past behind and reaches out to her childhood friend Nel. Together, they wander through Warsaw’s vibrant nightlife and become entangled in an emotional web that puts her self-image to the test.

Commentaar

Ook al is Charli XCX een wereldster, toch lukte het regisseur Peter Oh om met een extreem laag budget en bijzonder weinig tijd (een week!) deze film te draaien in Warschau. Zonder volledig uitgeschreven scenario was er veel ruimte voor improvisatie en die spontaniteit is voelbaar in de hele film. Een heerlijke, speelse mozaïekfilm, of, zoals Charli XCX het op Letterboxd omschreef, een “gedichtje voor Warschau”.

Pers

''Dit is nu echt eens het soort cinema dat we tegenwoordig veel te weinig zien: een met een handcamera opgenomen, op locatie gedraaide en bij elkaar geïmproviseerde film die niets om het lijft heeft en toch veel vertelt.'' - Humo 

''Een grote ster in een kleine film: Charli XCX bewijst in ‘Erupcja’ dat ze ook kan acteren.'' ★★★ - De Standaard

''Dolende personages en de licht experimentele vorm geven het drama ‘Erupcja’ een speels karakter.'' ★★★ - De Volkskrant

In samenwerking met:

Lees ook

Soudain

All screenings with English subtitles in November

Non-English movie with English subtitles? We got you covered this month - a lot!…

Read more
Type of film
Fiction
Year
2025
Duration
01:11
Country
Poland
United States
Director
Pete Ohs
Cast
Charli XCX, Lena Góra, Will Madden, e.a.
Dialogues
Different
Romanian
Subtitles
Dutch
French
Location
Click on the time to buy tickets
There are no shows for this location this week.
Vesalius
STUK
Auditorium
Depot
De Nieuwe Zaal

Read also

Soudain

All screenings with English subtitles in November

Non-English movie with English subtitles? We got you covered this month - a lot!…

Read more

Nieuwe releases november

De beste films van het moment, zorgvuldig geselecteerd met de nodige ZED-touch.