Pas mama of papa geworden en nood aan een klein momentje voor jezelf, zonder oppas te moeten regelen? Bij Cinema ZED ben je 2x per maand welkom op Cinema Poussette: een gezellige ochtendvertoning speciaal voor kersverse ouders mét hun baby. In een zaal met gedimd licht, zachter geluid en plaats voor buggy’s en verzorging, kan je in alle rust genieten van de beste film van het moment. Wij zorgen voor een warme kop koffie of thee, jij voor jezelf.
1917. Pierre komt als nieuwe soldaat aan het front, gedreven om zich te bewijzen in de strijd. Achter de linies ontmoet hij Francis, die met geïmproviseerde shows de moraal van de troepen probeert hoog te houden. Terwijl de oorlog onverbiddelijk voortwoedt, proberen ze allebei aan de realiteit te ontsnappen, al is het maar voor even.

Hou u vast aan de takken van de bomen, want Coward belooft een absolute stormwind door het (Vlaamse) filmlandschap te blazen. Na Girl (2018) en Close (2022) gooide Lukas Dhont met zijn derde langspeler opnieuw hoge ogen op het filmfestival in Cannes, waar zijn twee hoofdacteurs ook samen de prijs voor Beste Acteur mochten ontvangen. Coward is een Belgische WOI-film zoals je er nog nooit één zag, met oog voor de ellende, maar ook voor de liefde en kameraadschap achter de linies, en de verlossing die kunst kan brengen in donkere tijden. De film is intussen ook officieel de Belgische inzending voor de Oscars, en maakt ook hele grote kans om daadwerkelijk op de befaamde shortlist voor Beste Buitenlandse Film te belanden.