Pas mama of papa geworden en nood aan een klein momentje voor jezelf, zonder oppas te moeten regelen? Bij Cinema ZED ben je 2x per maand welkom op Cinema Poussette: een gezellige ochtendvertoning speciaal voor kersverse ouders mét hun baby. In een zaal met gedimd licht, zachter geluid en plaats voor buggy’s en verzorging, kan je in alle rust genieten van de beste film van het moment. Wij zorgen voor een warme kop koffie of thee, jij voor jezelf.
Terwijl de inwoners van Irak in de jaren ’90 te midden van de oorlog en voedseltekorten proberen te overleven, eist Saddam Hoessein dat elke school in het land een taart bakt om zijn verjaardag te vieren. Het is de 9-jarige Lamia die na loting het klusje geklaard moet krijgen tegen het verjaardagsfeest van de president. Samen met haar tamme haan Hindi en klasgenoot Saeed begint ze vastberaden aan een reis van het platteland naar de stad, naarstig op zoek naar de benodigde, maar peperdure ingrediënten.
Lees ook
Cinema Poussette XXL
Maar liefst 3 ochtendvertoningen op maat van kersverse ouders én hun baby in de…
Lees meerMeer rond de film
Cinema Poussette XXL
Maar liefst 3 ochtendvertoningen op maat van kersverse ouders én hun baby in de…
Lees meer
Zoals het een ware crowdpleaser betaamt, laat deze coming-of-age fabel niemand ongecharmeerd - en de acteerprestatie van de guitige Baneen, die Lamia vertolkt, zit daar zeker voor iets tussen! De film was de eerste Irakese film ooit die meedong op het Filmfestival van Cannes en verzilverde daar meteen de Caméra d'Or voor beste debuutfilm en de Publieksprijs. Ontroerend, bitterzoet, warm en met de nodige dosis humor, kortom: met alle nodige ingrediënten voor een film die je echt gezien wil hebben.