Pas mama of papa geworden en nood aan een klein momentje voor jezelf, zonder oppas te moeten regelen? Bij Cinema ZED ben je 2x per maand welkom op Cinema Poussette: een gezellige ochtendvertoning speciaal voor kersverse ouders mét hun baby. In een zaal met gedimd licht, zachter geluid en plaats voor buggy’s en verzorging, kan je in alle rust genieten van de beste film van het moment. Wij zorgen voor een warme kop koffie of thee, jij voor jezelf.
Na de dood van hun moeder worden Nora en Agnes Borg gedwongen om de confrontatie aan te gaan met hun afstandelijke vader. Gustav heeft het gezin in de steek gelaten toen de meisjes nog jong waren om zijn carrière als regisseur na te streven. In een poging relevant te blijven, probeert hij een autobiografisch project van de grond te krijgen dat gefilmd zou worden in zijn ouderlijk huis, en zijn dochter Nora te casten in een hoofdrol. Terwijl het filmen van start gaat, probeert Gustav niet alleen zijn carrière nieuw leven in te blazen, maar ook de band met zijn dochters.
''Geen film die ons dit jaar al zo stil kreeg als -Sentimental Value. Deze rijke familiekroniek geeft zijn geheimen traag prijs. Maar als eindelijk alle kaarten op tafel liggen, doen Renate Reinsve en Stellan Skarsgård je hart ontploffen.'' ★★★★★ - De Morgen
''‘Sentimental value’ van Joachim Trier is meeslepend als een warm, empathisch gebaar.'' ★★★ - De Standaard
''This layered family-centric drama shares its ability to find fresh angles on sentiments you’d think that cinema would have exhausted by now.'' - Variety
''Sentimental Value is about inheritance, pain and the power of cinema to elucidate the feelings we fail to express.'' ★★★★★ - A Rabbit's Foot



Joachim Trier (The Worst Person in the World) slaat opnieuw de handen in elkaar met Renate Reinsve (Armand) om naar de diepste krochten van de getormenteerde menselijke ziel af te dalen, maar niet zonder voldoende zelfrelativering en zijn typische gevoel voor donkere humor. Het maakt van Sentimental Value een prettige combinatie tussen sentimentaliteit, humor en zwaar drama. Met zijn poëtische beeldtaal, sterk spelende cast en treffende thema’s over intergenerationeel familietrauma, kunst, keuzes, offers, spijt, boetedoening en vergeving, wordt de film nu al geroemd als één van de beste films van de jaren 2020. De film ging in première op Cannes en won er de Grand Prix.