Het unieke ontstaansproces van 'Enzo'

''Ik zei dat ik mijn best zou doen om de beste film te maken die ik kon maken. Je kunt niet het brein van iemand zijn, ook al kende ik hem nog zo goed.''

Robin Campillo

Campillo vertelde IndieWire dat zijn samenwerking met Cantent door de jaren heen “een vriendschap van de cinema was ... we deelden altijd heel diep over de personages, de situaties,” zei hij. "Toen [Laurent] zich realiseerde dat hij erg ziek was en zich in een zeer gevaarlijke situatie bevond, was het heel ernstig. Hij wist dat het moeilijk te genezen was. Ik stelde hem voor om te doen wat we 10 jaar geleden deden, om samen te werken aan het script, de voorbereiding van de film, de casting, de opnames en de montage. Ik zou de hele tijd [bij hem] zijn als een persoonlijke assistent. Als hij te kwetsbaar werd, kon ik de opnames overnemen. We kozen samen de vier hoofdrolspelers en toen hij tegen Eloy en Maksym zei dat ze gekozen waren voor de film, stierf hij volgens mij de week erna. Het ging heel snel."

Campillo zei: "Toen hij in het ziekenhuis lag, vertelde ik hem dat ik de film heel graag zou afmaken. We hadden het erover dat ik natuurlijk geen film kon maken zoals hij het zou doen. Ik zei dat ik mijn best zou doen om de beste film te maken die ik kon maken. Je kunt niet het brein van iemand zijn, ook al kende ik hem nog zo goed. Het was een waar genoegen om deze film te maken. Het was helemaal niet triest. Ik denk dat het moeilijker of triester voor me zou zijn geweest als we alles hadden stopgezet. Het zou een echte dood zijn geweest, een plotselinge dood voor mij. Zo werkten we, met de producenten, we besloten om door te gaan. En Laurents vrouw, Isabelle, vertelde hem dat ze de film wilde zien, dus daarom zijn we [doorgegaan]."

''Ik zei tegen Laurent, misschien is hij nu geen goede acteur, maar hij is helemaal zoals het personage. Ik ga met hem werken zonder jou, het filmen en het je laten zien."

Synopsis Enzo

Enzo

De zestienjarige Enzo groeit op in een welgestelde familie. Zijn ouders zijn dan ook allesbehalve blij wanneer Enzo beslist leerling-metselaar te worden bij een bouwfirma. Enzo is helemaal niet zo goed met zijn handen, maar deze nieuwe wereld fascineert hem, zeker wanneer hij Vlad leert kennen; een vriendelijke Oekraïense jongeman die twijfelt of hij naar huis moet terugkeren om mee te vechten tegen Rusland. Voor Enzo is alles aan Vlad ‘echt’, en daarom veel belangrijker dan het dwaze, verwarde en verwende leven van zijn eigen familie.

Enzo speelt nu bij Cinema ZED! Koop je ticket voor de film hier

Gerelateerde films